Oo! Tore, et meid leidsid ning tunned huvi meie loo vastu!

Oo! sai alguse 2017. aasta oktoobris, kui, meie, MTÜ Eesti Erinoorsootöö Ühingu noOR tegijad lükkasime hoo sisse oma esimesele sotsiaalse ettevõtluse projektile. Projekti eesmärgiks oli ja on siiani kaasata tegevustesse erineva võimekusega noori, et arendada sotsiaalseid oskuseid ning õppida sotsiaalset ettevõtlust. Töötubades oleme kõik vabatahtlikud – nii vaimupuudega noored kui ka tavanoored.

Kohtume igal kolmapäeval, et leida inspiratsiooni loodusest, kunstist ning visandada oma looming T-särkidele ning riidest kottidele. Kõik meie disainid on ainulaadsed ning valmivad ühise koostööna. Kahe aastaga oleme õppinud nii siiditrüki tehnikat, sotsiaalse ettevõtluse kunsti kui ka seda, kui palju on meil teineteiselt õppida isegi siis, kui näiliselt oleme teineteisest niivõrd erinevad.

Erivajadusega inimesed moodustavad 12% Eesti ühiskonnast ning siiani on erineva võimekusega inimeste kaasatus meie ühiskonda äärmiselt madal. Põhjuseks peamiselt piiravad eelarvamused. Soetades endale või oma lähedastele Oo! T-särke ning riidest kotte aitad meil luua nähtavust kaasamise olulisusele, et piiravad eelarvamused saaks kummutatud ning muuta ühe väikese hulga inimeste elu tähenduslikumaks ning rõõmsamaks. Seega, soetades Oo! tooteid saad lisaks lahedale disaintootele ka puhastada oma karmat!:)

Töötubades valminud toodete müügitulu läheb töötoa materjalide ning kaasamistegevuste (eritransport, viipekeele tõlk vms.) katteks. Kui meie toodete müük saab nii suure hoo sisse, et peamiste kulude katmisest jääb raha üle, siis investeerime selle tegevustesse, mis arendavad meie vabatahtlike oskuseid ning teadmisi. Kui me hakkame teenima kasumit, mis võimaldab meil tööturuga konkureerida, siis muudame meie vabatahtlike staatused kõik direktoriteks. Plaanid on meil suured!

Aga kuidas sündis nimi “Oo!”? Oma loomingule nime mõeldes ei saanud me mööda tõsiasjast, et rääkides oma lugu inimestele kuuleme vastuseks tihti “Oo!, kui äge ettevõtmine!”. Nii ta on!

Pildil: Margus, Ene, Kadri, Kristel, Laura, Õnnela, Julia, Jana, Piia ja Liina.

Kui oled meie tegemistest huvitatud ja soovid vabatahtlikuna kaasa teha, siis otsime kaasamõtlejaid järgnevates valdkondades:

  • turundus;
  • siiditrüki tehnika erinevad võimalused;
  • kunstiline väljendus;
  • sotsiaalne ettevõtlus;
  • vabatahtlikkus.

Meie töötoad toimuvad igal kolmapäeval kl 18.00 – 20.00.

Tule meile külla, asume Tallinna Puuetega Inimeste Koja hoovimajas (Endla 59, Tallinn).

Kontakt: Liina – noor@erinoor.ee / 5803 7897

0

Your Cart